Kluczowe porady

Dzień, miesiąc, rok...

Jest to formuła zapisu daty wymagana w większości dokumentów. Pamiętaj jednak, że CV do nich nie należy. Jeśli Twoje CV ma typową formę chronologiczną wystarczy stosować formułę miesiąc - rok. Nie ograniczaj się do podawania doświadczenia zawodowego tylko w latach - ponieważ tak sformułowany zapis nie będzie dla rekrutera czytelny, a wręcz przeciwnie - mylący. Taka sama zasada obowiązuje w przypadku informacji związanych z wykształceniem oraz przebytymi kursami i szkoleniami.
Jednocześnie pamiętaj, żeby poszczególne doświadczenia i szkoły wymieniać w kolejności od najbardziej aktualnego do najstarszego. Bez obaw możesz zrezygnować z wymieniania szkoły podstawowej czy gimnazjum - potencjalnego pracodawcę interesują przede wszystkim kompetencje i Twój profil zawodowy.
Jeśli nie posiadasz bogatego doświadczenia zawodowego warto tak sformułować dokument (CV), aby eksponował określone kompetencje. Przeanalizuj dokładnie ogłoszenie, w odpowiedzi na które chcesz złożyć swoją aplikację i dostosuj ją do oczekiwań i profilu stanowiska.
Na górze dokumentu, tuż pod danymi kontaktowymi, umieść swój profil i cel zawodowy. Przedstaw w kilku zdaniach umiejętności i cechy, które najlepiej Ciebie charakteryzują i w zależności od stanowiska i stopnia znajomości poszczególnych programów czy narzędzi, wymień w profilu języki obce, programy komputerowe i inne umiejętności miękkie, np. analityczne myślenie, umiejętność negocjacji, organizacji, etc., które mają istotne znaczenie dla prowadzonej rekrutacji.


1 | 2 | 3 | 4